Tere tulemast itfoorum.ee portaali!

Tere tulemast meie foorumitele, mis on ühendab endas toredaid inimesi, ideid ja põnevust. Palun registreeruge, kui soovite osaleda.

Liitumiseks meiega on teil mitmeid võimalusi, võite luua konto või liituda mõne sotsiaalmeedia kontoga.

Loo konto

Apple’i nutikellalt võid tulevikus leida ka kaamera

Collapse
X
 
  • Aeg
  • Show
Puhasta kõik
uued postitused
  • root
    Huviline
    • Oct 2021
    • 318

    Apple’i nutikellalt võid tulevikus leida ka kaamera


    Apple on patenteerinud lahenduse, kus nende nutikella külge on ühendatud kaamera, kirjutab Patently Apple.

    Patendi kohaselt on kaamerasilm paigutatud kella krooni sisse ning pildi tegemiseks on vaja see vastava objekti peale suunata. Mõeldud on ka nende kasutajate peale, kes kannavad kella nii, et selle kroon jääb randmelt vaadates sissepoole.

    Selle jaoks on kasutusel spetsiaalne lahendus, millega saab kella korpuse kiirelt ja hõlpsalt rihma küljest eemaldada ning vajalik pilt ära teha. Patendi andmetel oleks sellisel kaameral ka eraldi süsteem, mis aitaks fotosid valgustada vastavalt heledusele ning toimiks ka välguna, et paremat pildikvaliteeti saavutada.



    9to5mac kirjutab, et kaamera lisamise mõte nutikellale pole Apple’i jaoks päris uus idee. Nimelt patenteeris ettevõte 2019. aastal lahenduse, kus kaamera oli lisatud nutikella rihmale.

    Kas taoline lahendus kunagi ka reaalsuseks saab, näitab aeg. Patenteeritud lahendused võivadki tihtilugu ainult ideedeks jääda.




    Allikas: geenius.ee
  • inspire
    IT huviline
    • Feb 2022
    • 106

    #2
    Seda, et kellal kaamera oleks, ma ei vaja. Küll aga murran tihti pead, miks saab kellaga käivitada telefonist fototegemise, aga video tegemist ei saa käivitada. Vajaksin ka seda funktsiooni. Või on selleks mingi App olemas, teab keegi? Soov oleks siis telefon statiivile asetada ja kellaga telefonist video tegemine käivitada. Selline asi oleks vajalik mitemete asjade jaoks. Kas-või looduses loomade/lindude video tegemiseks. Aga ka muid funktsioone oleks. Foto saab sedasi suurepäraselt teha, aga video käivitamist kellalt pole mina veel leidnud.

    Kommentaar

    • inspire
      IT huviline
      • Feb 2022
      • 106

      #3
      Hmm, guugeldasin ja tundub, et see on täna juba võimalik, mis ma küsisin:

      Vajab proovimist! Mul on selfistatiiv, kuhu kinnitan iPhone ja soov oli kellaga videotegemine käivitada (ise eemal olles).
      Edit peale katsetamist- see asi täiesti töötab! Lisaks saab kellalt video salvestamise ajal täiendavalt ka fotosid teha! :-)
      Huvitav, kaua see võimalus juba olemas on olnud? Kas tõesti algusest peale. Olen seda varem ka otsinud, aga seekord leidsin lahenduse ka sellele.
      Last edited by inspire; 04. June 2022, 21:12.

      Kommentaar

      • root
        Huviline
        • Oct 2021
        • 318

        #4
        Täpselt sel viisil ta toiminud jah.

        Kommentaar

        Töötlen...